Дуже важливо, щоб у вашої дитини були обов'язки по дому. Результати численних психологічних досліджень показують, що це допоможе навчити дитину бути відповідальною, дисциплінованою, працьовитою, самостійною, впевненою і звичайно ж навчить дбати про інших людей. Все це допоможе в майбутньому вирости гідною успішною людиною.
Батьки, які захищають своїх діток від прибирання по дому і вважають, що це не так важливо, повинні поставити собі одне питання - А чи хочу я щоб моя дитина виросла успішною людиною в майбутньому?
Ось кілька порад, які допоможуть Вам у цьому:
- Не мотивуйте дитину матеріально за те, що вона допомагає вам по дому. Психологи вважають, що грошова нагорода може призвести до зниження мотивації дитини, оскільки допомога буде не в результаті бажання допомогти мамі, а виключно заради грошової вигоди.
- Збільшуйте складність завдань поступово за принципом від простого до складного. При цьому робота не повинна бути важкою та стомлюючою, щоб дитина не втратила інтерес до прибирання. Почніть з простого навчіть застеляти ліжко або мити тільки свою чашку та тощо
- Перетворіть допомогу по дому на гру. Нехай усі заняття містять ігрові елементи. Саме граючи, дитина найкраще засвоює нові навички. І йому не буде нудно.
- Надайте дитині вибір. Давайте дитині можливість вибирати, що вона робитиме, допомагаючи по дому. Ви не тільки виховуєте у ньому почуття відповідальності, а й допомагаємо підвищити його самооцінку. Якщо побажання дитини виконуються, вона отримує повідомлення: «Мої бажання мають значення, те, що відчуваю, грає певну роль». Згодом ці думки можуть стати цеглинками правильного вибору.
- Робіть збирання разом. Участь батьків у процесі навчання дитини дуже важлива. Завдяки наочним прикладам дитина без проблем розберетеся із завданнями, які викликають у нього складності.
- Розвивайте цілеспрямованість. Дуже важливо давати дитині відчути смак перемоги. Обов'язково хвалите дитину, коли вона цього заслужила. Зауважте, за що саме хвалите. Такі маленькі нагороди не лише підвищують мотивацію дитини, а й покращують її самооцінку.
Отже, щоб ваша дитина була успішною у дорослому житті, доведеться постаратися. Але нагородою за це буде його щасливе майбутнє.