Звичайний домашній пил складається з стільки видів частинок, що важко собі уявити. У вашій оселі знаходяться частинки пустелі Калахарі, трохи вулканічного попелу вулкана Кракатау, кристалики Тихоокеанської солі. Тут є навіть космічний пил. Це якщо не брати до уваги мікроскопічних частинок відмерлої шкіри, вовни тварин і різних мікроорганізмів.
Склад пилу сильно варіює і залежить від багатьох факторів: від пори року та способу життя господарів: чи є у вас домашній вихованець, як часто ви займаєтеся прибиранням, чи провітрюєте кімнати і т.д.
Фахівці підрахували, що щорічно осідає 44 мільйони тонн пилу. Причому приблизно 30 мільйонів тонн – природного походження, а решта 14 мільйонів тонн – результат діяльності людини.
Говорячи про пил не можна не згадати про пилові кліщі. Так званого постільного клеша. Для боротьби з цими кліщами треба частіше провітрювати, прогрівати постільну білизну, подушки, матраци, ковдри - ці членистоногі бояться і холоду, і тепла, скажімо, температура плюс 40-50 ° С вбиває їх за дві доби, а вища - значно швидше. Бояться вони і прямих променів сонця, причому ультрафіолетове випромінювання не тільки вбиває кліщів, але й розкладає за дві години алергени, що містяться в них і в їх екскрементах.
Ми знаємо, наскільки шкідливий пил та всі його складові, всілякі кліщі та інші мікроорганізми, дріжджові гриби тощо, які завдають шкоди здоров'ю та викликають усі можливі алергічні реакції, про походження яких ми часто не здогадуємось.
Ось кілька порад, які допоможуть позбутися пилу. Як відомо, в приміщенні набагато більше пилу, ніж на вулиці, тому частіше провітрюйте приміщення і в ньому дійсно стане чистішим. Приплив свіжого повітря знизить вологість, а пилові кліщі як цього не люблять. Також частіше прайте постільну білизну в гарячій воді. Впоратися з пилом допоможе і пилосос, який втягне до 70% пилу.
Тому висновок одне регулярне вологе і сухе прибирання та періодичне провітрювання допоможе зменшити кількість пилу, а особливо знищить якщо не всіх, то більшу частину кліщів та інших мікроорганізмів.